Olympische medaillewinnaars


Sinds 1906 is het snelwandelen een onderdeel op de Olympische Spelen.
In de beginjaren waren het afstanden die tegenwoordig niet meer gelopen worden.
De vijftig kilometer op de weg die tegenwoordig ook nog gelopen wordt is sinds 1932 Olympisch,
en de twintig kilometer sinds 1956.
De aanduiding LAT achter sommige namen, wil helaas niet zeggen dat de betreffende snelwandelaar
lid was van de LAT, maar het is de landenaanduiding van Letland
Hieronder alle medaillewinnars.


Mannen
1500 meter baan
Goud Zilver Brons
1906 George Bonhag USA 7.12.6 Donald Linden CAN 7.19.8 Konstantinos Spetsiotis GRE 7.22.0
3000 meter baan
Goud Zilver Brons
1906 György Sztantics HUN 15.13.2 Hermann Müller GER 15.20.0 Georgios Saridakis GRE 15.33.0
1908-12 niet gelopen
1920 Ugo Frigerio ITA 13.14.2 George Parker AUS 13.19.6 Richard Remer USA 13.22.2
3500 meter baan
Goud Zilver Brons
1908 George Larner GBR 14.55.0 Ernest Webb GBR 15.07.4 Harry Kerr AUS(NZL) 15.43.4
10000 meter baan
Goud Zilver Brons
1912 George Goulding CAN 46.28.4 Ernest Webb GBR 46.50.4 Fernando Altimani ITA 47.37.6
1920 Ugo Frigerio ITA 48.06.2 Joseph Pearman USA 49.40.2 Charles Gunn GBR 49.43.9
1924 Ugo Frigerio ITA 47.49.0 Gordon "Reg" Goodwin GBR 48.37.9 Cecil McMaster SAF 49.08.0
1928-36 niet gelopen
1948 John Mikaelsson SWE 45.13.2 Ingemar Johansson SWE 45.43.8 Fritz Schwab SUI 46.00.2
1952 John Mikaelsson SWE 45.02.8 Fritz Schwab SUI 45.41.0 Bruno Junk URS(EST) 45.41.0
10 Mijl baan
Goud Zilver Brons
1908 George Larner GBR 1.15.57.4 Ernest Webb GBR 1.17.31.0 Edward Spencer GBR 1.21.20.2
20 Kilometer weg
Goud Zilver Brons
1956 Leonid Spirin URS(RUS) 1.31.28 Antanas Mikénas URS(LTU) 1.32.03 Bruno Junk URS(EST) 1.32.12
1960 Vladimir Golubnichiy URS(UKR) 1.34.08 Noel Freeman AUS 1.34.17 Stan Vickers GBR 1.34.57
1964 Ken Matthews GBR 1.29.34 Dieter Lindner GER(GDR) 1.31.14 Vladimir Golubnichiy URS(UKR) 1.32.00
1968 Vladimir Golubnichiy URS(UKR) 1.33.59 José Pedraza MEX 1.34.00 Nikolay Smaga URS(UKR) 1.34.04
1972 Peter Frenkel GDR 1.26.43 Vladimir Golubnichiy URS(UKR) 1.26.56 Hans-Georg Reimann GDR 1.27.17
1976 Daniel Bautista MEX 1.24.41 Hans-Georg Reimann GDR 1.25.14 Peter Frenkel GDR 1.25.30
1980 Maurizio Damilano ITA 1.23.36 Pyotr Pochenchuk URS(BLR) 1.24.46 Roland Wieser GDR 1.25.59
1984 Ernesto Canto MEX 1.23.13 Raúl González MEX 1.23.20 Maurizio Damilano ITA 1.23.26
1988 Jozef Pribilinec TCH(SVK) 1.19.57 Ronald Weigel GDR 1.20.00 Maurizio Damilano ITA 1.20.14
1992 Daniel Plaza ESP 1.21.45 Guillaume Leblanc CAN 1.22.25 Giovanni De Benedictis ITA 1.23.11
1996 Jefferson Pérez ECU 1.20.07 Ilya Markov RUS 1.20.16 Bernardo Segura MEX 1.20.23
2000 Robert Korzeniowski POL 1.18.59 Noé Hernández MEX 1.19.03 Vladimir Andreyev RUS 1.19.27
2004 Ivano Brugnetti ITA 1.19.40 Francisco Fernández ESP 1.19.45 Nathan Deakes AUS 1.20.02
2008 Valeriy Borchin RUS 1.19.01 Jefferson Pérez ECU 1.19.15 Jared Tallent AUS 1.19.42
2012 Ding Chen CHN 1.18.46 Erick Barrondo GUA 1.18.57 Zhen Wang CHN 1.19.25
50 Kilometer weg
Goud Zilver Brons
1932 Tommy Green GBR 4.50.10 Jânis Dalinš LAT 4.57.20 Ugo Frigerio ITA 4.59.06
1936 Harold Whitlock GBR 4.30.42 Arthur Schwab SUI 4.32.10 Adalberts Bubenko LAT 4.32.43
1948 John Ljunggren SWE 4.41.52 Gaston Godel SUI 4.48.17 Tebbs Lloyd Johnson GBR 4.48.31
1952 Giuseppe Dordoni ITA 4.28.08 Josef Doležal TCH(CZE) 4.30.18 Antal Róka HUN 4.31.28
1956 Norman Read NZL 4.30.43 Yevgeniy Maskinskov URS(RUS) 4.32.57 John Ljunggren SWE 4.35.02
1960 Don Thompson GBR 4.25.30 John Ljunggren SWE 4.25.47 Abdon Pamich ITA 4.27.56
1964 Abdon Pamich ITA 4.11.13 Paul Nihill GBR 4.11.32 Ingvar Pettersson SWE 4.14.18
1968 Christoph Höhne GDR 4.20.14 Antal Kiss HUN 4.30.17 Larry Young USA 4.31.56
1972 Bernd Kannenberg FRG 3.56.12 Veniamin Soldatenko URS(KAZ) 3.58.24 Larry Young USA 4.00.46
1976 niet gelopen
1980 Hartwig Gauder GDR 3.49.24 Jorge Llopart ESP 3.51.25 Yevgeniy Ivchenko URS(RUS) 3.56.32
1984 Raúl González MEX 3.47.26 Bo Gustafsson SWE 3.53.19 Sandro Bellucci ITA 3.53.45
1988 Vyacheslav Ivanenko URS(RUS) 3.38.29 Ronald Weigel GDR 3.38.56 Hartwig Gauder GDR 3.39.45
1992 Andrey Perlov EUN(RUS) 3.50.13 Carlos Mercenario MEX 3.52.09 Ronald Weigel GER 3.53.45
1996 Robert Korzeniowski POL 3.43.30 Mikhail Shchennikov RUS 3.43.46 Valentí Massana ESP 3.44.19
2000 Robert Korzeniowski POL 3.42.22 Aigars Fadejevs LAT 3.43.40 Joel Sánchez MEX 3.44.36
2004 Robert Korzeniowski POL 3.38.46 Denis Nizhegorodov RUS 3.42.50 Aleksey Voyevodin RUS 3.43.34
2008 Alex Schwazer ITA 3.37.09 Jared Tallent AUS 3.39.27 Denis Nizhegorodov RUS 3.40.14
2012 Sergey Kirdyapkin RUS 3.35.59 Jared Tallent AUS 3.36.53 Tianfeng SiCHN 3.37.16
Vrouwen
10 Kilometer weg
Goud Zilver Brons
1992 Chen Yueling CHN 44.32 Yelena Nikolayeva EUN(RUS) 44.33 Li Chunxiu CHN 44.41
1996 Yelena Nikolayeva RUS 41.49 Elisabetta Perrone ITA 42.12 Wang Yan CHN 42.19
20 Kilometer weg
Goud Zilver Brons
2000 Wang Liping CHN 1.29.05 Kjersti Tysse Plätzer NOR 1.29.33 María Vasco ESP 1.30.23
2004 Athanasia Tsoumeleka GRE 1.29.12 Olimpiada Ivanova RUS 1.29.16 Jane Saville AUS 1.29.25
2008 Olga Kaniskina RUS 1.26.31 Kjersti Plätzer NOR 1.27.07 Elisa Rigaudo ITA 1.27.12
2012 Elena Lashmanova RUS 1.25.02 Olga Kaniskina RUS 1.25.09 Shenjie Qieyang CHN 1.25.16


Bovenkant pagina
Snelwandeloverzicht
startpagina
Laatst bijgewerkt op: 15.12.2013